Czy warto nabyć samo-opróżniający się robot sprzątający? Doradzamy wraz ze sklepem wdomu24.pl

Wiele robotów odkurzających jest wystarczająco inteligentnych, aby automatycznie sprzątać dom, ale większość z nich nie ma funkcji samo-opróżniania zbiornika. Oznacza to, że nadal będziesz się musiał/ musiała zrobić to ręcznie. Jeśli jednak zdecydujesz się na model premium, zyskasz urządzenie, które wie, jak się opróżnić, gdy zbiornik na jest pełny. Ale czy samo-opróżniający się robot odkurzający jest wart zakupu? Oto bliższe spojrzenie na korzyści i wady tych urządzeń.

Jak działa system samo-opróżniania?

Gdy robot odkurzający sprząta, wciąga zanieczyszczenia do wewnętrznego zbiornika – zwykle stosunkowo małego. W zależności od wielkości domu i stopnia zabrudzenia podłogi, konieczne może być opróżnianie tego zbiornika co dwa lub trzy cykle sprzątania.

System samo-opróżniania zawiera stację dokującą dla robota odkurzającego, która nie tylko ładuje urządzenie, ale także wyciąga brud i zanieczyszczenia ze zbiornika na śmieci do znacznie większego pojemnika. 

Zalety samo-opróżniających się robotów odkurzających

Największa zaleta robotów odkurzających, których szeroki wybór znajdziesz w sklepie https://wdomu24.plpolega na tym, że sprzątają one za domownika. Im bardziej bezobsługowy robot, tym lepiej. Wyobraź sobie zapracowanego rodzica w środku tygodnia. Zajmuje się dziećmi, pracą i wieloma innymi obowiązkami domowymi. W środku tego wszystkiego musi pomyśleć o tym, aby opróżnić odkurzacz. Brak konieczności odkurzania jest zaletą, ale jeśli musisz mieć z tyłu głowy świadomość, że wiele razy w ciągu tygodnia trzeba opróżnić zbiornik, aby robot odkurzający mógł kontynuować swoją pracę – zwłaszcza w dużym domu – korzyści te tracą na znaczeniu.

Samo-opróżniający się system oznacza również, że możesz częściej uruchamiać robota odkurzającego, aby utrzymywać dom w absolutnej czystości. Podążając tym samym tokiem myślenia, można lepiej wykorzystać odkurzacz automatyczny w większych domach. Konieczność wielokrotnego opróżniania odkurzacza przy każdym uruchomieniu oznacza, że jeszcze częściej trzeba opróżniać zbiornik. 

Wady samo-opróżniających się robotów odkurzających

W przypadku robotów odkurzających zalety zdecydowanie przeważają nad wadami – ale nadal istnieją rzeczy, o których należy pamiętać.

Pierwszą z nich jest rozmiar. Odkurzacz automatyczny wymaga pewnej ilości miejsca po obu stronach i przed nim (zwykle odpowiednio 45 cm i 140 cm), ale często można go umieścić pod stołem lub schować, dopóki nie będzie potrzebny. Po dodaniu samo-opróżniającej się podstawy zajmuje znacznie więcej miejsca.

Kolejnym minusem jest hałas. Proces opróżniania kosza na śmieci trwa krótko, ale jest głośny. Chociaż żaden robot odkurzający nie jest uważany za cichy – w końcu jest to odkurzacz – większość z nich jest na tyle cicha, że nie będzie aktywnie przeszkadzać. Średnio odkurzacze robotów, jeśli chodzi o hałas mieszczą się w zakresie od 60 do 70 decybeli. Proces samo-opróżniania jest z około o 10 decybeli głośniejszy. Ostatnim minusem jest koszt. Baza samo-opróżniająca się kosztuje nawet dodatkowe 1000 złotych. To nie są drobne, zwłaszcza w połączeniu z kosztem samego robota odkurzającego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *