Magazyn na wynajem- jak znaleźć?

Wiele firm, zarówno dużych jak i małych decyduje się na wynajem magazynu zewnętrznego, który jest bardzo istotnym elementem w każdym przedsiębiorstwie. Na rynku możemy znaleźć wiele magazynów, dlatego też z wynajęciem go nie ma większych problemów. Nie mniej warto mieć na uwadze kilka istotnych aspektów. Które z elementów należy uwzględnić podczas poszukiwań odpowiedniej powierzchni ?

Najważniejsze czynniki

Decydując się na wynajem magazynu konieczne jest rozważenie kilku ważnych kwestii, które w przyszłości wpłyną na funkcjonowanie całej firmy. Odpowiednie dobranie magazynu pod własne potrzeby jest najważniejsze. Cena w większości przypadków powinna zejść na drugi plan, nie mniej także warto brać ją pod uwagę. Najważniejsze z czynników to:

  • lokalizacja
  • infrastruktura drogowa 
  • przeznaczenie magazynu
  • wyposażenie
  • cena

Lokalizacja

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na funkcjonowanie firmy. Magazyny na wynajem w okolicy siedziby to zdecydowanie najlepszy wybór, jednakże nie zawsze jest on możliwy. Biorąc pod uwagę lokalizację, niezbędne jest uwzględnienie infrastruktury drogowej. Niekiedy lepszym wyborem będzie magazyn z nieco dalszym dojazdem, ale posiadający drogi szybkiego ruchu, niż magazyn w pobliżu, do którego musimy się dostać przez całe miasto i liczne korki. 

Infrastruktura

Infrastruktura jest kolejną ważną kwestią, gdzie wszystko powinno być dostosowane do potrzeb firmy. Możliwość szybkiego dojazdu czy rampa do rozładunków to absolutna podstawa. Te elementy pozwalają znacznie skrócić czas wysyłki. Magazyn musi być także wyposażony we wszystkie niezbędne media- prąd, wodę, kanalizację czy linię telefoniczną. Na terenie magazynu powinno się znajdować również pomieszczenie biurowe oraz gospodarcze. 

Jeśli chcemy dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo naszego materiału, warto rozważyć monitoring, całodobową ochronę czy ogrodzenie. To z pewnością sprawi, że będziemy spokojniej spać, nie martwiąc się o towar. 

Cena

Dla większości firm, kwestia ceny powinna być istotna, ale nie najważniejsza. Koszt wynajmu jest w większości przypadków uzależniony od wyżej wymienionych czynników. Z reguły magazyny do wynajęcia znajdujące się na obrzeżach będą tańsze, zaś powierzchnie w środku miast droższe. Dużą rolę odgrywa oczywiście wielkość powierzchni oraz standard samego magazynu. Świeżo postawione budynki o wyższym standardzie będą droższe, co również jest całkowicie zrozumiałe. Szukając magazynu warto określić swój budżet, co pozwoli nieco zacieśnić poszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *