Jak szybko i skutecznie pozbyć się długów

W obecnych czasach coraz trudniej nadążyć za zmieniającymi się cenami. Drożeje dosłownie wszystko, a potrzeby na różne produkty i usługi wcale nie maleją. Już teraz można zaobserwować, że za cenę, za którą jakiś czas temu, można było iść do sklepu i kupić cały, duży koszyk zakupów, dzisiaj, nie uda się, za nią kupić, nawet połowy z tych rzeczy. To samo dotyczy cen paliwa, węgla i gazu. Między innymi przez takie skoki cenowe, w ostatnim czasie da się zauważyć niebezpieczny trend zaciągania przez Polaków coraz większej ilości długów. Może to być tylko jedna lub dwie pożyczki, jednak często są to zadłużenia na ogromne sumy pieniędzy. Życie z zadłużeniem to na pewno nic przyjemnego i choć często nie ma innego wyjścia niż wzięcie pożyczki to należy pamiętać, że prędzej czy później trzeba będzie ją spłacić. Poznaj metody szybkiego i skutecznego pozbycia się długów, które możesz wdrożyć w życie już od zaraz.

Kredyt i pożyczka – to słowa które mogą mieć, zarówno pozytywne, jak i negatywne zabarwienie. Oczywiście na samym początku są  zastrzykiem dodatkowej gotówki, która bez wątpienia daje poczucie komfortu. Umożliwia zaspokojenie podstawowych potrzeb, odbicie się od dna, czy realizację upragnionych marzeń. Niestety każdy dług z czasem staje się mniejszym lub większym niebezpieczeństwem, zwłaszcza wtedy, gdy osoba go zaciągająca zaczyna mieć problemy ze spłatą. Takie kłopoty mogą się nawarstwiać, a nie przejęcie nad nimi kontroli w odpowiednim czasie może Cię wiele kosztować. Jednak jak to w życiu bywa, nie ma sytuacji bez wyjścia. Wystarczy w porę zacząć działać. Odpowiednia wiedza na temat spłaty długów i zasięgnięcie pomocy u różnych instytucji finansowych i doradczych może okazać się zbawienne. Poznaj kilka przydatnych rad, jak wyjść z długów.

Kolejne pożyczki i kredyty to nie jest dobre rozwiązanie!

Jeśli zastanawiasz się jak wyjść z długów, to odpowiedzią na to pytanie, na pewno nie jest zaciąganie kolejnych kredytów i pożyczek. Twoje długi zaczną się nawarstwiać i w pewnym momencie możesz dojść do punkt, w którym nie będziesz w stanie spłacić żadnego z nich. Jeśli masz dług i nie wiesz jak go spłacić porozmawiaj z kredytodawcą – on ustali dla Ciebie indywidualny plan działania.

Nie używasz – sprzedaj

To złota zasada, która w bardzo szybki sposób pozwoli Ci na pozbycie się długów. Jeśli posiadasz w domu jakieś niepotrzebne ubrania, meble, sprzęty, małe i duże AGD, nie masz się nad czym zastanawiać, powinieneś to jak najszybciej sprzedać. Aktualnie istnieje wiele stron internetowych, na których pozbędziesz się tych rzeczy i zarobisz dodatkowe pieniądze.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

W życiu zdarza się wiele przykrych i niesprawiedliwych sytuacji i to samo dotyczy również spłaty długów. Czasami okazuje się, że jako dłużnik dostajesz nakaz spłaty długów, które są obarczone nieuzasadnionymi roszczeniami wierzyciela. Jeśli nie zgadzasz się z treścią takiego nakazu, ponieważ otrzymałeś nakaz zapłaty środków, których nie pożyczałeś, kwota do zapłaty w nakazie nie zgadza się z tą, którą jesteś winny lub, gdy z nakazu wynika, że musisz zapłacić kwotę, którą już zwróciłeś możesz postarać się o sprzeciw od nakazu zapłaty.

Przeanalizuj domowy budżet i znajdź dodatkowe źródło dochodów

Dobre zarządzanie domowymi wydatkami to podstawa. Kiedy masz długi musisz pilnować każdej złotówki i wydawać pieniądze tylko, na najpotrzebniejsze rzeczy. Dużym ułatwieniem będzie również znalezienie dorywczej pracy – dzięki niej możesz pozbyć się długów i dodatkowo zaoszczędzić jakąś sumę pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *