Bielizna termoaktywna – co warto o niej wiedzieć?

bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna cieszy się popularnością wśród osób, które spędzają czas na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Przylegające do ciała koszulki i legginsy wykonane są z materiałów, które zapewniają wysoki stopień ochrony przed chłodem. To przede wszystkim doskonała opcja dla sportowców. Wykorzystanie innowacyjnych technologii pozwala na zapewnienie użytkownikom wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa. Co warto wiedzieć na temat tej odzieży?

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna to rodzaj odzieży funkcyjnej, która umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Takie ubrania noszone są jako warstwa spodnia, przylegająca do powierzchni skóry. Tego rodzaju odzież działa najlepiej, kiedy jej rozmiar jest odpowiednio dobrany. Ważne jest bowiem to, aby nie była zbyt luźna. Termoaktywna bielizna to doskonałe rozwiązanie dla miłośników aktywności sportowych na świeżym powietrzu. W chłodniejszym czasie zapewni im komfort i bezpieczeństwo.

Bielizna termoaktywna i termiczna – różnice

Bielizna termiczna i termoaktywna to podobne nazwy. Choć bywają używane zamiennie, należy pamiętać, że określają inne rodzaje odzieży. Podczas kiedy modele termoaktywne są dobrą opcją dla sportowców, odzież termiczna może nie sprawdzić się przy podejmowaniu aktywności fizycznej. Bielizna dedykowana noszeniu podczas zimowych treningów posiada bardzo ważną funkcję, która pozwala na odprowadzanie wilgoci na zewnątrz ubioru. Dzięki temu, skóra użytkowników może pozostać sucha nawet w trakcie intensywnego wysiłku. Mokre od potu ubrania mogłyby powodować zmarznięcie. Tego typu odzież ma za zadanie utrzymać przy powierzchni skóry wytworzone przez organizm ciepło. Sama w sobie nie jest więc ogrzewająca. Taką funkcję pełni z kolei bielizna termiczna. Choć nie odprowadza wilgoci, doskonale sprawdza się podczas przebywania bez ruchu oraz spacerów. Polecana jest osobom wrażliwym na zimno, które wybierają się na przechadzki, zimowe zwiedzanie lub kuligi.

Technologia bielizny termoaktywnej

Profesjonalne firmy produkujące taką bieliznę często korzystają z technologii BODY MAPPING. Zgodnie z jej wskazaniami, odzież projektuje się z uwzględnieniem tego, jak wysoką temperaturę osiągają podczas wysiłku poszczególne partie ciała. W związku z tym, bielizna zwykle posiada panele wentylujące w miejscach narażonych na wysoką potliwość. Okolice, które nie nagrzewają się tak bardzo, chronione są cieplejszymi fragmentami materiału. Odpowiednio dobrana bielizna z tej kategorii doskonale sprawdzi się podczas jazdy na nartach i górskich wycieczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *