Przeszczep włosów u kobiet – wszystko co należy wiedzieć!

Przeszczep włosów u kobiet jest coraz częściej wykonywany. Przeszczep włosów u kobiet to w pełni innowacyjny, a zarazem niezwykle skuteczny sposób na to, aby móc szybko zatrzymać proces łysienia, jak również przywrócić naturalny wygląd oraz pewności siebie. Oczywiście w przeszłości duża ilość przeszczepów skupiała się przede wszystkim na mężczyznach, natomiast w chwili obecnej coraz więcej kobiet decyduje się poddaniu takiego zabiegowi, aby móc jak najszybciej odzyskać nie tylko gęstość, ale również objętość włosów.

 Do jednych z najczęściej pojawiających się przyczyn wypadania włosów u kobiet można zaliczyć w szczególności takie kwestie jak:

  • Czynniki genetyczne: są to dziedziczne skłonności do łysienia, które w sposób znaczący przyczyniają się do zwiększenia ryzyka utraty włosów. Skłonności do łysienia zazwyczaj dotyczą mężczyzn, natomiast nie oznacza to, że takie problem nie może pojawić się  też u kobiet.
  • Zmiany hormonalne: hormony jak powszechnie wiadomo odgrywają znaczącą rolę, jeżeli chodzi o wiele procesów zachodzących w kobiecym organizmie, dotyczy to także wypadania włosów. Zmiany hormonalne, a więc takie jak te związane na przykład z ciążą, menopauzą, jak również chorobami tarczycy oraz zaburzeniami hormonalnymi, są w stanie wpływać na cykl wzrostu włosów u kobiety. 
  • Niedobory żywieniowe: niedobory ważnych składników odżywczych, a więc takich jak żelazo, witaminy (zwłaszcza witamina D oraz biotyna), bądź też mikroelementy, mogą w sposób znaczący przyczynić się do osłabienia struktury włosów, a dodatkowo mogą przyczynić się także do ich wypadania.
  • Stres i czynniki środowiskowe: wysoki poziom stresu, ale także choroby przewlekłe i nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy mogą wykazywać szczególnie negatywny wpływ na stan skóry głowy, jak również jakość naszych włosów.
  • Choroby skóry głowy: zaburzenia dermatologiczne, do których zaliczyć można w szczególności łuszczycę, bądź też łojotokowe zapalenie skóry, mogą znacząco przyczyniać się do wypadania włosów.
  • Zaburzenia autoimmunologiczne: niektóre z chorób autoimmunologicznych, do których zalicza się między innymi toczeń, także może odbijać się niekorzystnie na kondycji naszych włosów.
  • Niewłaściwa pielęgnacja włosów: częste stosowanie produktów, które są agresywne do pielęgnacji naszych włosów, jak również regularne farbowanie oraz prostowanie mogą przyczynić się do osłabienia struktury włosów.

Najważniejsze różnice występujące pomiędzy przeszczepem włosów u kobiet i mężczyzn

Do jednych z najważniejszych różnic występujących pomiędzy przeszczepem włosów u kobiet i mężczyzn zalicza się:

  • Wzór łysienia: mężczyźni, jak również kobiety bardzo często przejawiają pewne różnice we wzorze łysienia. U mężczyzn najczęstszym rodzajem jest przede wszystkim łysienie androgenowe. Z kolei u kobiet w większości przypadków występuje rozproszone, a zarazem równomierne przerzedzenie włosów w okolicy całej głowy. 
  • Lokalizacja przeszczepu: Z uwagi na pewne różnice występujące we wzorze łysienia, lokalizacja przeszczepu stosunkowo się różni. U mężczyzn lokalizacja przeszczepu jest skupiona na obszarach czołowym oraz skroniowym. Z kolei u kobiet lokalizacja przeszczepu bardzo często skupia się na środkowej części głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *