Idealna bielizna – co to tak naprawdę oznacza?

Bielizna jest takim elementem, który pozwala zachować każdej osobie maksimum wygody. Żadna osoba nie powinna mieć problemu z tym, aby otrzymać majtki, biustonosz czy też inne elementy, które można zakwalifikować do kategorii bielizny. Nikt jednak nie powinien wybierać pierwszego lepszego produktu. Z uwagą należy podejść do zakupu bielizny. Na co należy zwrócić uwagę?

Kilka najważniejszych zasad

Wchodząc na  https://bodyciao.pl/ można przekonać się, że wybór aktualnie jest bardzo szeroki. Bielizna dla kobiet, dla mężczyzn różni się kolorami, wzorami. Znaleźć coś można coś nieco bardziej fikuśnego, ale też stonowanego. Co należy wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że bielizna będzie spełniać oczekiwania?

Jedna z najważniejszych rzeczy to rozmiar. Nie może być ona za duża, ale też nie może być ona za mała. Mowa tu o kobietach oraz o mężczyznach. Majtki nie mogą uwierać, ponieważ w ten sposób będą odczuwać dyskomfort. Do tego na skórze mogą powstać otarcia, które w miejscach intymnych mogą prowadzić do powstania zakażeń trudnych do wyleczenia. Panie powinny uwzględnić również to, że ich biustonosze nie mogą być za duże. W ten sposób nie będą one w stanie odpowiednio spełnić swojej roli. Stanik ma być bowiem tym elementem, który ma zapewnić piersiom odpowiednie podparcie.

Z jakiego materiału powinna być bielizna?

To chyba jedno z podstawowych pytań, które należy sobie zadać. W końcu trzeba bowiem powiedzieć, że bielizna ma być jak druga skóra – niewyczuwalna pod każdym względem. Wśród dostępnych opcji na rynku znaleźć można bieliznę, która jest wykonana z:

  • bawełny – naturalny materiał, który jest przyjazny dla skóry. Nie trzeba obawiać się tego, że na skórze wyjdą jakiekolwiek uczulenia. Do tego bawełna jest bardzo miła w dotyku. Więc nikt tak naprawdę nie będzie czuł takiej bielizny. Warto postawić na bawełnę z delikatną domieszką elastyny, która podnosi trwałość całej bielizny. Dozwolona jest domieszka elastyny na poziomie od 5 do 7%. Elastyna to bowiem sztuczny materiał, który w nadmiernej ilości może prowadzić do pojawienia się reakcji alergicznych;
  • mikrofibra – dokładnie jest to syntetyczna tkanina z włókien poliestrowych i poliamidowych. Najczęściej można otrzymać bieliznę z mikrofibry bezszwową lub sportową. Polecana jest z tego względu, że bardzo szybko wysycha i bez problemu dopasowuje się do ciała. Wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia. To dlatego po wielokrotnym praniu, taka bielizna wciąż wygląda jak nowa;
  • modalu – rzadko kto słyszał takie określenie, ale warto się nim zainteresować. Modal to sztuczny materiał, który powstaje z celulozy. Dokładnie z drewna bukowego. Modal jest w stanie zapewnić lekko atłasowy połysk. Również jest bardzo przyjemny w dotyku. Właścicielki takiej bielizny twierdzą, że faktycznie jest to materiał, który jest lekki, jak druga skóra.

Wybierając bieliznę na pewno należy kierować się indywidualnymi potrzebami. Tak, aby mieć pewność co do tego, że bielizna będzie spełniać oczekiwania – również pod względem estetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *