Nowoczesne metody leczenia. Czym jest chelatacja EDTA?

Miażdżyca jest poważnym problemem, który dotyka wielu ludzi w krajach wysokorozwiniętych. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza i zła dieta powodują zgęstnienie błony wewnątrz naczyń krwionośnych. Współczesna medycyna opracowała nieinwazyjne metody przeciwdziałania problemom sercowo-naczyniowym. Chelatacja EDTA skutecznie zwalcza złogi metaliczne przyczyniające się do rozwoju miażdżycy.

Nieinwazyjna metoda leczenia

Prowadzony przez wielu ludzi tryb życia przyczynia się do pojawiania się i rozwoju problemów sercowo-naczyniowych. Najczęściej spotykanym schorzeniem jest miażdżyca, która polega na rozwarstwieniu się błon wewnątrz naczyń krwionośnych. Powstają one przez odkładanie się złogów metalicznych. Można temu przeciwdziałać za pomocą różnych zabiegów medycznych. Nieinwazyjnym sposobem oczyszczenia organizmu ze związków metalicznych jest tak zwana chelatacja EDTA. Polega ona wychwyceniu szkodliwych metali i rozpuszczeniu przez soki trawienne powstałej błony. Całość jest wydalana wraz z moczem i warto tu podkreślić, że cały proces nie „zaśmieca” organizmu. Chelatacja EDTA jest naprawdę skuteczna w oczyszczaniu złogów lipidowo-cholesterolowych i przez to doceniania przez świat nauki. 

W czym jest pomocna?

Terapia chelatowa znalazła zastosowanie w leczeniu schorzeń sercowo-naczyniowych. Biorąc pod uwagę jej skuteczność i nieinwazyjny charakter (preparat EDTA podawany jest dożylnie i przez kroplówkę) stosowana jest w leczeniu miażdżycy i chorób sercowych. Preparat EDTA podawany pacjentowi oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów metalicznych i udrażnia w ten sposób żyły. Sprzyja to poprawie krążenia krwi. Stosowana jest również w charakterze detoksykacyjnym. Oczyszcza organizm z niekorzystnych związków metalicznych i to w sposób niewywołujący efektów ubocznych. Chelatacja EDTA polecana jest również osobom cierpiącym na chroniczne bóle głowy, problemy z krążeniem, zawrotami głowy, depresją, a nawet chorobę Alzheimera. Chelatacja EDTA znalazła również zastosowanie w kosmetologii. Kosmetyki damskie często zawierają substancję EDTA, które oczyszcza skórę głowy i włosy z fluoru, który występuje w wodzie kranowej. 

W służbie postępu

Środowiska konserwatywne i rządowe stygmatyzowały z sobie tylko znanych przyczyn metodę leczenia za pomocą soli kwasu EDTA chorób sercowo-naczyniowych. Bezzasadnej krytyce tychże środowisk przeczyły liczne prace naukowe, które wskazywały na użyteczność tej metody w walce z problemami naczyniowymi. Chelatacja wygrała na argumenty z doktrynerstwem i obecnie jest szeroko stosowana w walce z miażdżycą. Nieinwazyjność zabiegu jest tu korzyścią nie bez znaczenia. Preparat podawany jest dożylnie lub za pomocą kroplówki. Rozpuszczone złogi metaliczne wydalane są wraz z moczem. Wszystko wskazuje na to, że chelatacja jest skuteczną metodą leczenia chorób naczyniowych i coraz częściej rozważana w charakterze profilaktycznym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *