Monitor 4K- co powinniśmy o nim wiedzieć?

monitor 4k

W dzisiejszych czasach monitory 4K są bardzo powszechnie stosowane. Gwarantują one wysoką jakość obrazu. W praktyce jednak wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, czym charakteryzuje się tego typu rozwiązanie. Dlaczego warto zdecydować się na rozdzielczość 4K? Dla kogo monitor 4K okaże się strzałem w dziesiątkę? Na co zwrócić uwagę wybierając monitor 4K do gier? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Dlaczego warto zdecydować się na rozdzielczość 4K?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o zaletach rozdzielczości 4K. Przede wszystkim liczba pikseli (3840×2160) jest na tyle satysfakcjonująca, że jesteśmy zobaczyć nawet najmniejsze szczegóły. Ponad osiem milionów kolorowych punktów tworzy nasz obraz, który widoczny jest na wyświetlaczu, a to z pewnością robi wrażenie. Mamy około 4 razy więcej pikseli niż w przypadku popularnego Full HD, którego rozdzielczość wynosi 1920×1080 pikseli. Co jednak oznacza wysoka rozdzielczość? Szczegółowość obrazu jest znacznie większa, czyli zobaczymy nawet niewielkie detale. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które zajmują się obróbką zdjęć- ich ostrość jest większa, w konsekwencji ewentualnie poprawki będą dokładniejsze. Warto również wspomnieć o możliwości efektywnego wykorzystania przestrzeni roboczej. 

Dla kogo monitor 4K okaże się strzałem w dziesiątkę?

Monitor 4K niesie ze sobą wiele zalet, jednakże dla kogo jest ro rozwiązanie godne uwagi? Tego typu produkt zalecany jest dla grafików, którzy edytują i montują materiały wideo. Z monitorów wysokiej jakości korzystają też gracze- zarówno Ci profesjonalni, którzy mierzą się na arenie międzynarodowej, jak i Ci początkujący, „weekendowi”. Monitor 4K sprawdzi się też w mieszkaniach osób, które przykuwają uwagę do wysokich detali. Alternatywnym rozwiązaniem jest biuro, gdzie pracownicy polegają w sposób szczególny na wielozadaniowości. 

Na co zwrócić uwagę wybierając monitor 4K do gier?

Kiedy regularnie gramy w gry komputerowe, doskonałym rozwiązaniem wydaje się być monitor 4K. Podczas jego wyboru istotna jest kwestia czasu reakcji. Im jest on mniejszy, tym lepiej dla gracza. Wbrew pozorom nawet takie detale mogą dać nam przewagę nad innymi, gdzie niekiedy liczą się milisekundy. Ważna jest również matryca. Zalecany jest matowy ekran, który eliminuje odbicie światła. Pamiętajmy o złączach- najbardziej optymalne są porty HDMI 2.0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *